Jak zabezpieczyć teren?

Status
Zamknięty.

sync667

Administrator Sieci
Członek Załogi
Administrator Sieci
Ochrona terenów została przygotowana specjalnie z myślą o was, a jej utworzenie jest bardzo proste. Podstawowe zasady ochron stanowią, że minimalna wielkość wynosi 16x16 kratek nie ma znaczenia wysokość, gdyż ochrona automatycznie ochrania całą przestrzeń od głębi do nieba. Koszt wyliczany jest na podstawie ilości kratek w zaznaczeniu.

Aktualnie można tworzyć ochrony powiększając cały bok obszaru, lecz w fazie testów są opcje składania ochrony z wielu obszarów kwadratowych.

Jak wyznaczyć obszar ochrony?

Pierwszym krokiem jest zaznaczenie terenu, który chcesz chronić. Dokonujesz tego poprzez użycie patyka, którym LPM zaznaczasz pierwszy punkt przekątnej, a PPM drugi. Prawda, że proste? Obszar i kwota wyświetla Ci się na bieżąco nad paskiem doświadczenia.

Możesz też użyć dodatkowych komend zaznaczenia, które pomogą w jego dopasowaniu. Wypisaliśmy je na końcu tej strony!

Gdy już posiadasz zaznaczony obszar i nie ma żadnych przeciwwskazań takich jak kolizja z inną ochroną lub brak środków w banku wpisz komendę /ochrona stworz nazwaOchrony. Jeśli wszystko się udało otrzymasz komunikat o stworzeniu twojego terenu chronionego.

Jak dodać lub wyrzucić innego gracza?

Jeżeli chcesz dodać kogoś do swojego terenu użyj /ochrona dodaj nickGracza, analogicznie usuwasz go przez /ochrona wyrzuc nickGracza. Ważną funkcją jest również flaga admin, którą możesz nadać takiej osobie i tym samym umożliwić mu zarządzanie uprawnieniami oraz ustawieniami ochrony.

Co to są flagi i jak ich używać?

Każda ochrona może dostosować różne zachowania i uprawnienia w ramach systemu flag. Są one dostępne dla osób, które są właścicielem danej ochrony lub mają prawa flagi admin. Każda flaga może posiadać trzy stany takie jak pozytywny, negatywny lub neutralny. Modyfikują one różne zachowania jak możliwość korzystania z różnych bloków lub umożliwiają uruchomienie PvP. Aby ustawić flagi globalnie dla całej ochrony wpisz /ochrona ustaw, natomiast jest także możliwość ustawienia flag na konkretnego gracza poprzez /ochrona ustawgracz nickGracza.

Jak powiększyć istniejącą ochronę?

To bardzo proste! Wystarczy spoglądając w danym kierunku użyć komendy /ochrona powieksz odległość, analogiczne jest też możliwość zmniejszenia poprzez /ochrona pomniejsz odległość.

Jak korzystać z wewnętrznych ochron?

Możliwe jest także tworzenie wielu wewnętrznych ochron w ramach jednej głównej, aby na przykład tworzyć działki lub domki osobą w twoim mieście, ale nie dać im możliwości zaglądania wszędzie! Dodatkowo uwględniają one również wysokość, więc dają pełną kontrolę. Funkcja ta jest opisana tutaj.


Spis wszystkich komend w ramach ochron:
 • /ochrona stworz nazwaOchrony - Tworzy nową ochronę na bazie obecnego zaznaczenia.
 • /ochrona usun nazwaOchrony - Usuwa podaną ochronę z serwera.
 • /ochrona granica - Wizualizuje granice obecnej ochrony.
 • /ochrona info - Wyświetla informacje na temat danej ochrony.
 • /ochrona nazwa staraNazwa nowaNazwa - Zmienia nazwę ochrony, która musi być unikalna na serwerze.
 • /ochrona lista - Wyświetla listę twoich terenów chronionych.
 • /ochrona ustaw - Otwiera menu flag globalnie ustawianych dla ochrony. LPM stan pozytywny, PPM stan negatywny i Shift+PPM usuwa stan flagi.
 • /ochrona ustawgracz nickGracza - Otwiera menu flag lecz ustawianych konkretnie dla danego gracza.
 • /ochrona dodaj nickGracza - Dodaje podanego gracza do ochrony umożliwiając mu podstawowe akcje w ramach terenu.
 • /ochrona wyrzuc nickGracza - Usuwa gracza z dostępu do ochrony.
 • /ochrona reset nazwaOchrony - Resetuje wszystkie flagi do domyślnego stanu.
 • /ochrona kopia nazwaOchrony nazwaDrugiejOchrony - Kopiuje stany flag z jednej ochrony na drugą.
 • /ochrona wiadomosc wejscia/wyjscia wiadomosc - Zmienia wiadomość wejscia lub wyjscia z ochrony na podaną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry