System Miast

Miasta Jak dzialaja miasta?

Na pewno nie raz marzyłeś o utworzeniu swojej własnej społeczności w twoim skromnym zakątku mapy, albo wybudowałeś coś naprawdę niezwykłego gdzie mogli by swoje miejsce odnaleźć również inni. Jeżeli tak to właśnie po to powstały na naszym serwerze Miasta i Osady.

Miasta i Osady to specjalny autorski moduł naszego serwera, który umożliwia wam zrzeszanie się w dowolnie rozbudowane lokalne grupy na danym terenie. Pewnie czekacie, abym w końcu wyjaśnił na czym to polega? To z jednej strony bardzo proste, ale zarazem bardzo rozbudowane pod względem możliwości rozwiązanie. Załóżmy, że masz już jakiś kącik na mapie i chciałbyś w nim ugościć innych, ale ze wszystkimi dodatkowymi możliwościami jakie daje status Osady lub Miasta.  To bardzo proste po upewnieniu się, że spełniać warunki podane poniżej składasz wniosek na forum w dziale Miasta wedle podanego tam wzoru, a następnie administracja rozpatruje go i nadaje tobie specjalne funkcje na docelowym terenie chroniony lub odrzuca podając powód. Proste prawda?


No dobra, ale jakie wymagania? 

Pierwszym bazowym wymogiem do utworzenia pierw Osady, ponieważ system działa na zasadzie poziomów o czym za chwilę. Jest posiadanie terenu chronionego o min. wielkości 250 x 250 kratek. Dodatkowo musisz posiadać 5 osób, które deklarują zostać twoimi pierwszymi obywatelami. Wraz ze składaniem wniosku konieczne jest także opisanie polityki twojego miasta, aby każdy przyszły mieszkaniec miał dokładną informacje, czy np. wszyscy mogą liczyć na darmową działkę.

O co chodzi z poziomami?

Każda Osada lub Miasto posiada określony poziom, który zdobywa się za "Punkty Miasta". Są one przyznawane za różne akcje takie jak dołączenie nowego mieszkańca, czy rozszerzenie terenu. Wraz z rozwojem poziomu otrzymujecie dostęp do nowych dodatków, a po osiągnięciu 10 poziomu wasza Osada oficjalnie staje się Miastem.

Co jeszcze muszę wiedzieć?

Istnieje wiele funkcji oraz pojawi się ich jeszcze więcej, a umożliwiają wam one coraz to ciekawszą rozgrywkę. Dlatego też na forum Miast są podpięte specjalne tematy, które określają wszystkie szczegóły takich aspektów jak co jest dostępne od jakiego poziomu, albo jak to działa. Na koniec najważniejsze! Miasta Osady funkcjonują na bazie tak zwanego nexusa, czyli pewnego rodzaju pomnika w centralnym punkcie, który daje dostęp do funkcji zarządcy, ale także mieszkańca, a co najważniejsze umożliwia nowej osobie dołączyć do was.